Menu strony

Praktyczne porady przy budowie domu

O czym trzeba nie zapominać, jaki jest koszt budowy domu, gdzie uzyskać te wiadomości? Zapraszamy do czytania naszego poradnika. W trakcie budowy domu, rzeczą ważną, aczkolwiek niewidoczną w rezultacie ostatecznym jest zbrojenie betonu. Prawidłowo wykonane, stanowi zapewnienie dłuższej żywotności naszego domu.

Takim materiałem używanym do zbrojenia jest stal. Ma miejsce ona w różnych klasach, które mają swoje gatunki,a te swoje charakterystyki. Także istotne jest zbrojenie schodów betonowych. Są one w taki sam sposób narażone na obciążenia jak inne części wykonane z tego materiału.

Istotne jest także, aby już w trakcie budowy domu, dobrze zabezpieczyć ściany przed wilgocią. Odpowiednio zastosowane hydroizolacje zabezpieczą dom na długie lata i spowodują, że będziemy czuć się w nim dobrze. Stosowane do tego celu masy powinny być elastyczne, tak by nie pękały pod działaniem zmian temperatury czy ruchów budynku. Bardzo znane są masy bitumiczne czy różnego rodzaju lepiki asfaltowe. Dość dużą grupę produktów, z których możemy wybudować jak i wykończyć dom są wyroby ceramiczne. Prócz najpopularniejszej cegły można znaleźć pustaki ceramiczne lub różnego rodzaju dachówki. Gdy już nasze upragnione 4 ściany będą stały, trzeba będzie pomyśleć nad materiałem elewacyjnym - to on w dość znacznej mierze decyduje o tym ile kosztuje wybudowanie domu. Dość ciekawym rozwiązaniem są okładziny ceramiczne wieszane na ruszcie. Mimo tego, że płytki ceramiczne są używane głównie we wnętrzach, mają one swoje zastosowanie również jako materiał elewacyjny.

Warto zatroszczyć się by nasza nowa elewacja nie została szybko zniszczona i zabrudzona przez deszcz. By je przed tych obronić trzeba zamontować system rynnowy. Skutecznie uchroni on mury budynku przed wilgocią a również pozwoli na jej odprowadzenie do odpływu i pokierowanie jej z dala od budynku. Obecnie dostępne są rynny plastikowe, aluminiowe, stalowe, tytanowo-cynkowe czy też rynny miedziane. Tak urozmaicona oferta rynien z pewnością pozwoli nam wybranie właściwej do naszego domu. Ważnym elementem, który ma znaczny wpływ na wygląd naszego nowo powstałego domu jest wybranie właściwych okien oraz drzwi. Oprócz wyglądu, ich zdolności akustycznych i termicznych, bardzo ważne są okucia. Odpowiednio wybrane, na pewno ułatwią nam życie.

Może zainteresują ciebie także

Czego potrzeba do wykończenia budynku mieszkalnego

dom
Mówiąc o materiałach budowlanych najczęściej ma się na myśli te, które „budują” konstrukcję w sposób bezpośredni, czyli elementy konstrukcyjne. Należą do nich przykładowo takie materiały jak cegły, pustaki, pokrycia dachowe i tak dalej. W rzeczywistości każdy profesjonalista od branży budowlanej ma świadomość, że oprócz nich występuje także bardzo duża liczba innych, choć w ogóle nie mniej ważnych produktów
.


Okna w naszym domu powinny być solidnie uszczelnione. To właśnie uszczelki zabezpieczają wnętrze domu przed utratą ciepłego powietrza, które zazwyczaj wytwarzane jest przez grzejniki. Innym rozwiązaniem, które umożliwi nam uszczelnienie okna, jest silikon budowlany. Za pomocą swojej idealnej przyczepności do prawie wszystkich materiałów budowlanych, mogą być wykorzystywane prawie w każdym miejscu. Ważnym wykończeniem takiego otworu okiennego jest parapet okienny zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny. Pełnią one funkcje ozdobne i konstrukcyjne. Bogata oferta producentów umożliwi nam wybranie odpowiedniego materiału na parapet zewnętrzny lub wewnętrzny.

budowa domu
Gdy nasz dom został postawiony i zamknięty, pora na urządzanie wnętrza. Jednym z ważniejszych pomieszczeń jest łazienka. Powinna ona być udekorowana z gustem i właściwie do wielkości pokoju. Planując jej wyposażenie, należy zastanowić się jakie urządzenia sanitarne powinny się tam znaleźć – wanna, natrysk z brodzikiem lub bez, umywalka, toaleta, grzejniki łazienkowe i bardzo dużo innych, też stosownych elementów. Coraz bardziej znanym i lubianym podłogowym materiałem wykończeniowym jest korek. Dobrze zakonserwowany, może znaleźć swoje zastosowanie także w łazience. W celu powiększenia bezpieczeństwa użytkowników chodzących gołymi stopami po wilgotnej podłodze można zastosować maty łazienkowe czy dywaniki. Komponując wnętrze takiego pomieszczenia jak łazienka nie wolno opuścić ważnej rzeczy jaką jest jej oświetlenie. Można zastosować tradycyjny włącznik światła lub też ściemniacz oświetlenia, który umożliwi nam regulację natężenia światła co podkreśli kolory ścian jak te z projektoskopu jako przykłady.

Równie istotne jak budowa domu lub jego urządzanie, jest stworzenie odpowiedniego miejsca, w którym będziemy mogli zrelaksować się na zewnątrz. Aby nasz ogród był funkcjonalny, dobrze urządzony a przede wszystkim radował nas przez wiele lat, warto prace zacząć szybko. Może dobrym pomysłem jest wędzarnia w ogrodzie? Z pewnością będzie to interesujące urozmaicenie.

Każdy, kto szuka koncepcji na swój wyśniony projekt domu, natknie się na coś dla siebie. Pięknie urządzony dom i ogród, pozwoli nam odpocząć od codziennych obowiązków, w ciszy i spokoju.
Podpatrzone na: projektoskop.pl
Wprowadził: S.S.
12-11-05 19:51