Menu strony

Budowa domu krok po kroku

O czym trzeba pamiętać, jaki jest koszt budowy domu, gdzie zdobyć te wiadomości? Zapraszamy do czytania naszego poradnika. Podczas budowy domu, rzeczą istotną, aczkolwiek niewidoczną w rezultacie ostatecznym jest zbrojenie betonu. Właściwie zrobione, stanowi gwarancję dłuższej żywotności naszego budynku.

Takim materiałem używanym do zbrojenia jest stal. Ma miejsce ona w różnych klasach, które posiadają swoje gatunki,a te swoje charakterystyki. Także ważne jest zbrojenie schodów betonowych. Są one tak samo narażone na obciążenia jak inne elementy wykonane z tego materiału.

Istotne jest również, by już w trakcie budowy domu, właściwie zabezpieczyć ściany przed zawilgoceniem. Właściwie użyte hydroizolacje zabezpieczą dom na długie lata i spowodują, że będziemy czuć się w nim komfortowo. Stosowane w tym celu masy powinny być plastyczne, tak aby nie pękały pod wpływem zmian temperatury czy ruchów budynku. Bardzo znane są masy bitumiczne czy różnego rodzaju lepiki asfaltowe. Dość liczną grupę produktów, z których możemy wybudować jak i wykończyć dom są wyroby ceramiczne. Prócz bardzo znanej cegły można znaleźć pustaki ceramiczne lub różnego rodzaju dachówki.
Kiedy już nasze upragnione 4 ściany będą stały, trzeba będzie pomyśleć nad materiałem elewacyjnym - to on w istotnej mierze wpływa na to ile kosztuje wybudowanie domu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są okładziny ceramiczne wieszane na ruszcie. Pomimo tego, że płytki ceramiczne są wykorzystywane głównie w pomieszczeniach, znajdują one swoje zastosowanie również jako produkt elewacyjny.

Warto zatroszczyć się by nasza nowa elewacja nie została prędko uszkodzona i zabrudzona przez deszcz. By je przed tych uchronić należy zamieścić system rynnowy. Skutecznie uchroni on mury budynku przed wilgocią a również pozwoli na jej odprowadzenie do odpływu i pokierowanie jej w odległości od budynku. Obecnie dostępne są rynny plastikowe, aluminiowe, stalowe, tytanowo-cynkowe czy też rynny miedziane. Tak obfita
Okna w naszym domu powinny być solidnie uszczelnione. To właśnie uszczelki zabezpieczają wnętrze domu przed utratą ciepła, które bardzo często wytwarzane jest przez grzejniki.
Innym rozwiązaniem, które umożliwi nam uszczelnienie okna, jest silikon budowlany. Dzięki swojej idealnej przyczepności do niemalże wszystkich materiałów budowlanych, mogą być wykorzystywane niemal w każdym miejscu. Istotnym wykończeniem takiego okna jest parapet okienny zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny. Spełniają one funkcje dekoracyjne oraz konstrukcyjne. Bogata oferta producentów ułatwi nam wybór właściwego materiału na parapet zewnętrzny lub wewnętrzny.

budowa domu
Kiedy nasz dom został postawiony i zamknięty, pora na udekorowanie wnętrza. Jednym z ważniejszych pomieszczeń jest łazienka. Powinna ona być udekorowana z gustem i odpowiednio do gabarytów pokoju. Planując jej wyposażenie, należy zastanowić się jakie urządzenia sanitarne powinny się tam znaleźć – wanna, prysznic z brodzikiem lub bez, umywalka, toaleta, grzejniki łazienkowe i bardzo dużo innych, równie przydatnych elementów.
Coraz bardziej popularny i lubianym podłogowym materiałem wykończeniowym jest korek. Dobrze zakonserwowany, może znaleźć swoje zastosowanie również w łazience. By powiększenia bezpieczeństwa użytkowników chodzących boso po mokrej podłodze można zastosować maty łazienkowe czy dywaniki. Aranżując wnętrze takiego pomieszczenia jak łazienka nie wolno opuścić ważnej rzeczy jaką jest jej oświetlenie. Można zastosować tradycyjny włącznik światła lub też ściemniacz oświetlenia, który ułatwi nam regulację natężenia światła co podkreśli kolory ścian jak te z projektoskopu jako przykłady.

Równie istotne jak budowa domu lub jego urządzanie, jest zrobienie odpowiedniego miejsca, w którym będziemy mogli zrelaksować się na na dworze. Aby nasz ogród był funkcjonalny, dobrze urządzony a przede wszystkim radował nas przez wiele lat, warto prace rozpocząć jak najszybciej. Może dobrym pomysłem jest wędzarnia w ogrodzie? Na pewno będzie to interesujące rozwinięcie.

Każdy, poszukujący pomysłu na swój upragniony projekt domu, natknie się na coś dla siebie.
Pięknie urządzony dom i ogród, pozwoli nam odpocząć od codziennych obowiązków, w ciszy i spokoju.
Podpatrzone na: projektoskop.pl
Wprowadził: S.S.
12-11-05 19:51